top of page
image_6487327 (3).JPG
Merhaba!
Ben Diyetisyen Sare Etkeser

Bursa Özel İnal Ertekin'de okul hayatıma başlayıp orta okulu Doğa Koleji'nde tamamladım. Ardından lisede Plato Koleji'nden mezun oldum. Beslenmeye olan ilgim ve sağlık alanında çalışma isteğimle diyetisyen olmaya karar verdim ve Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü tercih ettim. Lisans sürecim boyunca eğitimimle alakalı kendimi geliştirmek adına düzenlenen konferans ve etkinliklere katılım sağladım. Gönüllü ve zorunlu stajlarımı birden çok ofis, devlet ve özel hastanelerde tamamlayarak birçok alanı tanıma ve deneyim sahibi olma şansım oldu. Bu doğrultuda hastalara uygun beslenme eğitimi ve takibi yaptım. Lisans eğitimimin son döneminde Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4.sınıf öğrencileri olarak ''Covid ve Beslenme Broşürü'' hazırlarken ben de katkıda bulundum.

Defalarca kez diyet denemiş biri olarak, devamlı tekrar eden diyet denemelerindense farklı yaklaşımlara yönelmeye başladım. Zayıf olmanın tek başına sağlıklı olmak demek olmadığını, idealize edilmiş beden görüntülerine ulaşmaktan uzak, sağlıklı yaşamın farklı renklerden oluşabileceğinin farkına vardım. Bilinçlenmemle birlikte Yeme Farkındalığı ve Sezgisel Beslenme alanlarına ilgim arttı ve Acıbadem Üniversitesi'nin 6 günlük toplam 60 saat süren Yeme Farkındalığı: Diyet Psikolojisi & Diyet Dışı Yaklaşımlar sertifika programına katılım sağlayıp eğitimi tamamladım. Mental iyi oluşun, sağlıklı olmanın bir parçası olduğunu bir kez daha hatırladım. 

Şuanda da Online Beslenme Danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Web sitemin blog kısmında yazı yazıyorum ve Instagram  üzerinden bilgilendirici içerikler üretmekteyim.

bottom of page
Dyt. Sare Etkeser